Očito lažirane fotografije objavljene su na Trumpovom servisu Truth Social.
Donald Trump koji je nedavno lažno optuživao demokratsku kandidatkinju za predsjednicu, Kamalu Harris, za korištenje umjetne inteligencije za stvaranje “nepostojećih masa” na svojim javnim nastupima, sada je, čini se, prigrlio AI za širenje vlastite lažne propagande, ovaj put dijeleći na svojim društvenim mrežama sasvim očito konstruirane fotografije koje prikazuju obožavateljice Taylor Swift u majicama koje podržavaju 45. predsjednika čija se prednost u anketama potpuno istopila otkako je Harris zamijenila aktualnog predsjednika Joea Bidena u utrci za Bijelu kuću.
Bivši republikanski predsjednik objavio je niz slika u najmanju ruku dvojbene autentičnosti koje prikazuju obožavatelje Taylor Swift, kao i samu pjevačicu, kako se upuštaju u njegovu kampanju. Jedan je sadržavao šest kvadrata ispunjenih nasmijanih fanova u majicama s natpisom “Swifties for Trump” s porukom da se obožavatelji pjevačice okreću Trumpu nakon što je ISIS planirao napade na njezine koncerte u Beču.
Na drugoj slici koja se referira na legendarni američki plakat za novačenje, autor je dotjerao sliku Swiftove u domoljubnom crvenom, bijelom i plavom odijelu i cilindru sa zvijezdama s porukom “Taylor želi da glasaš za Donalda Trumpa.” Druge dvije slike sadržavale su više prizora navodnih obožavateljica Swift u Trumpovim majicama.
Lol, Trump posted a collage of AI generated Taylor Swift fans wearing ‘Swifities for Trump’ T-shits, and wrote “I accept!” as if this were real.
— Peter Henlein (@SwissWatchGuy) August 18, 2024
I mean…..this is uniquely pathetic, even for Trump. pic.twitter.com/GUVXQLqzYo
Glasnogovornici Swiftove i Trumpove nisu još komentirali objavu koja je sadržavala i Trumpov entuzijastični odgovor na navodnu podršku: “Prihvaćam!” Prema The Daily Beastu, slike su prvi put postavljene u petak i subotu na nekoliko popularnih desničarskih računa na X-u, uključujući jedan koji je navodno pomiješao lažirane slike sa stvarnom slikom plavuše koja nosi “Swifties For Trump” na skupu. Sunday Times je primijetio da je jedan od 25 postova na Truth Socialu koji sadrži lažne slike na kojima piše “Pokret Swifties for Trump je stvaran!” označen je kao “satira”, dovodeći u pitanje je li Trump (78) shvatio da dijeli računalno generirane slike.
Pjevačica je izbjegavala političke podrške tijekom većeg dijela svoje karijere, ali nakon izbora Trumpa 2016. podržala je demokratske kandidate na izborima u svojoj rodnoj državi Tennessee, kao što je podržala i Bidena 2020. godine. Na bivšeg se predsjednika namjerila i tijekom prosvjeda zbog smrti Georgea Floyda, a ove godine na društvenim mrežama objavila je fotografije koje su naoko sadržavale sjene Bidena i Harris, što su mnogi protumačili kao znakom ponovne podrške demokratskim kandidatima.