Belgija zahtijeva istragu zbog kontroverze s glasovima za Izrael

Belgijska televizija VRT od organizatora EBU-a traži ‘punu transparentnost’ u vezi s pravilima i glasanjem, piše belgijski HLN.

Yuval Raphael na Eurosongu u Baselu (foto: YouTube / ESC)

Činjenica da je Izrael od belgijske publike dobio dvanaest bodova, tj. maksimalan broj, dok mu je žiri dodijelio nula bodova, izazvala je sumnje u moguće manipulacije u sustavu glasovanja.

„VRT dobro surađuje s EBU-om na mnogim razinama, ali bez ozbiljnog odgovora na naše zabrinutosti vezane uz Eurosong, dovodimo u pitanje naše buduće sudjelovanje”, navodi se u službenom priopćenju.

I u Španjolskoj je publika dodijelila dvanaest bodova izraelskoj pjesmi, dok profesionalni žiri nije dao niti jedan bod. Španjolski javni servis La 1 također je zatražio istragu o glasovanju.

Potpuno ista situacija dogodila se i u Švedskoj – dvanaest bodova od publike, nula od žirija – ali tamo nije zatražena nikakva istraga, barem ne zasad.

Saznajte više:

Želimo da naš sadržaj bude otvoren za sve čitatelje.
Iza našeg rada ne stoje dioničari ili vlasnici milijarderi.
Vjerujemo u kvalitetno novinarstvo.
Vjerujemo u povjerenje čitatelja koje ne želimo nikad iznevjeriti.
Cijena naše neovisnosti uvijek je bila visoka, ali vjerujemo da je vrijedno truda izgraditi integritet kvalitetnog specijaliziranog medija za kulturu na ovim prostorima.
Stoga, svaki doprinos, bez obzira bio velik ili mali, čini razliku.
Podržite Ravno Do Dna donacijom već od 1 €.

Hvala vam.

1.00 € 5.00 € 10.00 € 20.00 € 50.00 € 100.00 € 200.00 €


Donacije su omogućene putem sustava mobilepaymentsgateway.com.
Podržane sheme mobilnih plaćanja: KEKS Pay, Aircash, Settle, kriptovalute

Zadnje od Vijesti

Idi na Vrh
X