Indie soul pop britanski kantautor Yellow Days premijerno u Zagrebu

Yellow Days (foto: Press)

Indie soul pop britanski kantautor Yellow Days premijerno dolazi u zagrebački klub Boogaloo u četvrtak 27. studenog 2025.

Kao ime iza kojeg se krije britanski glazbenik George van den Broek, Yellow Days postao je prepoznatljiv po svom čeznutljivom vokalu s kojim je uhvatio pažnju od tinejdžerskih dana. Rođen u Manchesteru, gitaru je počeo svirati sa samo 11 godina, a utjecaji koji sežu sve od Ray Charlesa i Mac DeMarca do Thundercata ponukale su Georgea da od 2015. naovamo objavljuje glazbu.

Debitantski EP “Harmless Melodies” stiže samo godinu kasnije, a periodični singlovi uvode u hvaljeni prvijenac “Is Everything Okay in Your World?”. Objavljen 2017. godine album ga je lansirao u glazbeni svijet, a pjevajući o temama koje brinu njegovu generaciju, poput anksioznosti, depresije i ljubavi, album mu je osigurao nastup na Coachelli. Nakon što je singl ”Gap in the Clouds” s prvog EP-a korišten za trailer serije “Atlanta” Donalda Glovera, Yellow Days je munjevitom brzinom došao do šire publike. Rasprodani klupski nastupi u SAD-u i turneja po Europi označile su i rad na novom albumu.

Album “A Day in a Yellow Beat” snimljen je u LA-u, a prati suradnju s lokalnim umjetnicima od koje je George crpio inspiraciju, a na njemu je i suradnja s Mac DeMarcom. Kao zapis toka misli tijekom pandemije EP trilogija “Slow Dance & Romance”, “Apple Pie”, kao i “Inner Peace” uvela je slušatelje u njegov psihodelični svijet.

Hvaljeni aktualni album “Hotel Heaven” u potpunosti je sam snimio, producirao i odsvirao sve instrumente, a Clash primjerice hvali zaigranu “mješavinu funka, soula, popa i vizualnih trikova glazbenika koji se s lakoćom prebacuje između žanrova”. Najnoviji singl “Illusions pt. II” na kojem je i Ric Wilson još jednom uvodi u njegov soul pop svijet.

Ulaznice za Yellow Days i premijerni nastup u zagrebačkom klubu Boogaloo u prodaji su od ponedjeljka, 5. svibnja od 11:00 sati, u sustavu Core Event, kao i Dirty Old Shopu i Rockmarku, po prvoj cijeni od 23 eura.

Želimo da naš sadržaj bude otvoren za sve čitatelje.
Iza našeg rada ne stoje dioničari ili vlasnici milijarderi.
Vjerujemo u kvalitetno novinarstvo.
Vjerujemo u povjerenje čitatelja koje ne želimo nikad iznevjeriti.
Cijena naše neovisnosti uvijek je bila visoka, ali vjerujemo da je vrijedno truda izgraditi integritet kvalitetnog specijaliziranog medija za kulturu na ovim prostorima.
Stoga, svaki doprinos, bez obzira bio velik ili mali, čini razliku.
Podržite Ravno Do Dna donacijom već od 1 €.

Hvala vam.

1.00 € 5.00 € 10.00 € 20.00 € 50.00 € 100.00 € 200.00 €


Donacije su omogućene putem sustava mobilepaymentsgateway.com.
Podržane sheme mobilnih plaćanja: KEKS Pay, Aircash, Settle, kriptovalute

Idi na Vrh
X