Na drugi rođendanski dan Vintage Industriala u srijedu 13. prosinca stižu Partibrejkers.
Partibrejkers je rock ‘n’ roll stroj pokrenut u kasno ljeto 1982. godine. Punk energija, blueserska duša i garage stav komponente su koje beogradsku grupu Partibrejkers i njezinog frontmena Caneta čine za jedne od najutjecajnijih i najomiljenijih rock ‘n’ roll pojava na ovom našem području.
Biografija Paritbrejkersa sočna je baš kao i njihovi klasici kojih nam ‘nikad’ dosta’: ‘Hiljadu godina’, ‘Prsten’, ‘Mesečeva kći’, ‘Kreni prema meni’, ‘Sunca sin’, Najbolje se putuje…’, “Hipnotisana gomila”.
Prvu ploču snimljenu za Jugoton i s produkcijskom podrškom Koje iz Disciplin A Kitchme izbacili su ’85. godine pa s njom osvojili poštovanje velikog broja rock publike. Unatoč dobrim reakcijama na debi, bend iste godine prolazi kroz prve krize; najprije im Jugoton nakon preslušavanja novog materijala odbija izdati drugu ploču, onda Menza napušta bend, a s krajem godine dolazi i kraj postojanja benda.
Šest mjeseci nakon kraha, Partibrejkersi u promijenjenoj postavi ponovno pale motore, sviraju koncerte, snimaju nove materijale koje opet nitko ne želi objaviti. Napokon, godine 1988. Jugoton ih još jedanput prima pod svoje skute pa im objavljuje album danas znan kao ‘Partibrejkers II’ iako mu je naslov trebao biti ‘Kobila i pastuv preljubnik’, ali je dizajner zaboravio staviti naslov na omot. Novi album ponudio je nove avanture koje su slušatelji odlično prihvatili, a ni MTV nije ostao imun obzirom da je snimio prilog o bendu.
Sa studenim 1989. stigao je i treći album za čije je ljepljive pjesme ‘Kreni prema meni’, ‘Zemljotres’, ‘Hipnotisana gomila’ i ‘Ono što pokušavam’ zaslužan i Srđan Gojković Gile koji je pomogao u ulozi ritam gitariste.
Godine 1990. Paribrejkersi su odsvirali posljednju jugoslavensku turneju. Rat je napravio prve korake i u Bosni, a članovi Ekatarine Velike, Električnog orgazma i Partibrejkersa osnovali su projekt grupu Rimtutituku u okviru koje su snimili antiratnu pjesmu ‘Slušaj ‘vamo’ koju su izbacili uz pomoć Radija B92 i koju su promovirali kružeći beogradskim ulicama na kamionu 8. Marta 1992. godine.
Tijekom ratnih godina Partibrejkers su u Hrvatskoj bili zabranjeni, a oni su uz svoje razne poraze i pobjede svirali koncerte u Sloveniji, Makedoniji i nekim europskim zemljama, objavljivali kompilacije, razilazili se, okupljali pa snimali nove materijele. 1998. godine ponovno su se vratili u Sarajevo, a u Hrvatskoj su prvi koncert održali tek početkom novog milenija.
Vrata 20:00
Koncert 21:15