Albumu su prethodili singlovi ‘Sqid Ink’ i ‘Time Waited’, a objavu prati treći singl ‘Half A Lifetime’.

Album je producirao trostruki dobitnik Grammyja Brendan O’Brien (poznat po radu s Bruceom Springsteenom i Pearl Jamom), označavajući tako kraj dugog niza albuma koje je bend sam producirao.
Govoreći o suradnji, frontmen Jim James (koji je producirao većinu prethodnih izdanja benda) objasnio je da je O’Brien preinačio proces stvaranja albuma.
“Do sada nikada nisam bio u mogućnosti prepustiti se i dopustiti nekom drugom da upravlja brodom”, rekao je James. “Bilo je gotovo izvantjelesno iskustvo odmaknuti se i prepustiti kontrolu nekome tko je daleko uspješniji i napravio je mnogo više ploča od nas, ali na kraju sam mogao uživati u procesu možda više nego ikad prije.”
“Is”, popis pjesama:
Out In the Open
Half a Lifetime
Everyday Magic
I Can Hear Your Love
Time Waited
Beginning from the Ending
Lemme Know
Squid Ink
Die for It
River Road