Nick Cave i Warren Ellis rade glazbu za seriju ‘The Death Of Bunny Munro’

Televizijska ekranizacija drugog Caveovog romana.

Nick Cave and The Bad Seeds u Areni Zagreb (Foto: Vedran Metelko)

Nick Cave i Warren Ellis rade glazbu za ekranizaciju romana ‘The Death Of Bunny Munro’ Serija je službeno najavljena danas i bit će nova adaptacija Caveovog drugog romana, koji je objavljen 2009. godine nakon njegovog debitantskog romana iz 1989. godine, “And The Ass Saw The Angel”.

U nadolazećoj seriji od šest dijelova glavnu ulogu igrat će Matt Smith (“House Of The Dragon”, “The Crown”). Radnja se vrti oko ovisnika o seksu, prodavača od vrata do vrata, koji nakon smrti supruge vodi svog malog sina na kaotičnu prodajnu turneju po Brightonu i šire. Putovanje ga prisiljava da se suoči s tim kakav je on zapravo čovjek i otac.

Scenarij je napisao dobitnik nagrade BAFTA Pete Jackson (“Somewhere Boy”), režirala je Isabella Eklöf (Industry, Holiday), a producirao Clerkenwell Films u suradnji sa Sky Studiosom. Sad je potvrđeno da će romanopisac i glazbenik koji je i napisao knjigu ponovno udružiti snage s Ellisom za glazbu nakon što su zajedno radili na prethodnim projektima, uključujući “The Proposition” (2005.), “The Road” (2009.), “Monster: The Jeffrey Dahmer Story” (2022.) i biografski film o Amy Winehouse “Back to Black” prošle godine.

Sva nova glazba za seriju snimljena je u Soundtree Musicu u Shoreditchu, istočnom Londonu, a zvuk novog materijala naginje sirovoj, neobuzdanoj energiji, prema Skyu, uz prepoznatljivu emociju i intenzitet koji je par pokazao u svojim prethodnim radovima.

Pretpremijera “The Death Of Bunny Munro” bit će na Londonskom književnom festivalu u Southbank Centru. Održat će se u Royal Festival Hallu 30. listopada, a uključivat će projekciju prve dvije epizode, nakon čega slijedi ekskluzivni razgovor na pozornici s Caveom i glavnim glumcem Smithom.

Želimo da naš sadržaj bude otvoren za sve čitatelje.
Iza našeg rada ne stoje dioničari ili vlasnici milijarderi.
Vjerujemo u kvalitetno novinarstvo.
Vjerujemo u povjerenje čitatelja koje ne želimo nikad iznevjeriti.
Cijena naše neovisnosti uvijek je bila visoka, ali vjerujemo da je vrijedno truda izgraditi integritet kvalitetnog specijaliziranog medija za kulturu na ovim prostorima.
Stoga, svaki doprinos, bez obzira bio velik ili mali, čini razliku.
Podržite Ravno Do Dna donacijom već od 1 €.

Hvala vam.

1.00 € 5.00 € 10.00 € 20.00 € 50.00 € 100.00 € 200.00 €


Donacije su omogućene putem sustava mobilepaymentsgateway.com.
Podržane sheme mobilnih plaćanja: KEKS Pay, Aircash, Settle, kriptovalute

Zadnje od Vijesti

Idi na Vrh
X