The Blues Brothers se vraćaju, ovog puta u stripu

‘The Return of The Blues Borthers: The escape of Joliet Jake’, naziv je prve strip knjige o The Blues Brothersima koje su u kultnom filmu Johna Landisa iz 1980. utjelovili Dan Aykroyd i John Belushi.

‘The Blues Brothers: The Escape of Joliet Jake’

Obitelj Dana Aykroyda i ostavština pokojne Judy Belushi-Pisano planiraju tijekom narednih godina izgraditi Blues Brothers univerzum s TV serijama, filmovima, live događanjima i glazbom, a sve će započeti grafičkim romanom “The Blues Brothers: The Escape of Joliet Jake”.

Stella Aykroyd, Luke Pisano i James Werner djelo opisuje kao “ljubavno pismo i nastavak originalnog filma Blues Brothers”, dok će ilustracije raditi brazilski umjetnik Felipe Sobriero. Nakladnik je Z2, poznat po svojim glazbenim grafičkim romanima.

Televizijska i radijska producentica Judy Belushi-Pisano, bivša supruga Johna Belushija, osmislila je ideju proširenog univerzuma, ali je preminula u srpnju prošle godine od raka. Bila je ključna figura u razvoju Blues Brothersa.

„The Blues Brothers nisu bili samo SNL točka ili film, oni su bili pravi glazbenici, puni poštovanja prema legendama koje su im prethodile. Ova knjiga je nastavak tog rada iz ljubavi,“ rekao je Luke Pisano, pisac i marketinški stručnjak koji je preuzeo majčinu ulogu u Blues Brothers Approved Ventures nakon njezine smrti. Stella Aykroyd je dodala: „Elwood i Jake su mi jako dragi. Zapravo, jedan od njih je moj tata. Pomagala sam mu da flomasterom napiše ‘ELWOOD’ na zglobove prije nastupa s ‘Bratom Zeejem’, hodala sam iza njega dok se probijao kroz more fanova odjevenih kao Elwood i Jake po cijelom svijetu, i bila sam mu suvozačica na cesti, gdje mi je objašnjavao kako ispravno ‘T-boneati’ auto Sada, s Elwoodom i jedinom ‘Sestrom Zee’, uz blagoslov Judy Belushi, Luke, James i ja sjedamo za volan i zalijećemo se u beskrajne mogućnosti koje nam pružaju Z2, Felipe Sobreiro i svijet stripova.“

Rekla je da su nestašluci Blues Brothersa s „letećim autima, natprirodnim časnim sestrama i otresanjem cijele zgrade cigli s ramena“ idealni za strip. „Naš razvojni proces bio je vođen i inspiriran pričama i stvarnim događajima iz života Judy, Johna i Dana, te njihovim procesom stvaranja Blues Brothersa, ne samo za skrivena iznenađenja nego i za ključne elemente radnje,“ rekla je. „Presretna sam što ovu potpuno novu priču mogu podijeliti sa svim našim glazbeno nastrojenim anarhistima.“

Predsjednik Z2 izdavačke kuće Josh Bernstein rekao je: „Blues Brothersi su komedija, pop kultura i glazbena kraljevska obitelj. Z2 s ponosom proširuje kreativni svemir koji su izgradili Dan Aykroyd, John i Judy Belushi-Pisano i s veseljem dočekuje nove članove benda: Lukea, Stellu i Jamesa. Kad spojite njihovu priču s umjetnošću brazilskog ‘Brata Bluesa’, Felipea Sobreira, obožavatelji svih generacija bit će oduševljeni epskim povratkom Jakea i Elwooda Bluesa. Ispričavamo se unaprijed časnim ljudima iz čikaške policije.“

Knjiga će se moći unaprijed naručiti putem Amazona, Barnes & Noblea i drugih neovisnih knjižara, striparnica i prodavaonica ploča.

Želimo da naš sadržaj bude otvoren za sve čitatelje.
Iza našeg rada ne stoje dioničari ili vlasnici milijarderi.
Vjerujemo u kvalitetno novinarstvo.
Vjerujemo u povjerenje čitatelja koje ne želimo nikad iznevjeriti.
Cijena naše neovisnosti uvijek je bila visoka, ali vjerujemo da je vrijedno truda izgraditi integritet kvalitetnog specijaliziranog medija za kulturu na ovim prostorima.
Stoga, svaki doprinos, bez obzira bio velik ili mali, čini razliku.
Podržite Ravno Do Dna donacijom već od 1 €.

Hvala vam.

1.00 € 5.00 € 10.00 € 20.00 € 50.00 € 100.00 € 200.00 €


Donacije su omogućene putem sustava mobilepaymentsgateway.com.
Podržane sheme mobilnih plaćanja: KEKS Pay, Aircash, Settle, kriptovalute

Zadnje od Vijesti

Idi na Vrh
X