Album izlazi 9. svibnja.

Kolektiv glazbenika Živa voda objavio je singl “Metak” kojim najavljuju album „Angel’s Breath de/re/konstrukt“ koji izlazi 9. svibnja.
Živa voda napravila je live reinterpretaciju kultnog albuma “Angel’s Breath / Dah Anđela” Milana Mladenovića i Mitra Subotića Sube iz 1994., nastalog u Brazilu. Izveli su ga u zagrebačkom klubu Dva Osam, s Darkom Rundekom kao gostom na vokalu i gitari. Uz njega, svirali su Mario Petrinjak na bubnjevima i perkusijama, Konrad Lovrenčić na basu, Jakša Perković na gitari, Igor Pavlica na trubi i vokalu, Maja Rivić na lead vokalu, te Vedran Peternel na klavijaturama, zvukovima i efektima.
Vedran Peternel je Milana i Subu upoznao u Parizu prilikom njihovih čestih dolazaka između 1987. i 1993. godine. „Taj je album, unatoč kultnog statusa koji je s vremenom dobio, na žalost prošao i još uvijek prolazi malo ispod radara. Bio je to odraz Subinog izlaska iz regionalnog konteksta, te Milanovog odmaka od EKV. Neka vrsta manifesta oslobađanja i slobode stvaranja. Iz tog razloga bio je to idealan materijal za Živu vodu, vidjeti kako to možemo reinterpretirati, tj. de/re/konstruirati“, kaže producent Peternel.
Darko Rundek kaže kako mu je drago što je i on doprinio ovom albumu koji odaje poštovanje autorima izvornih kompozicija i slavi Muziku kao Živu vodu. Otvoreni muzički projekt Živa voda donio mu je mnogo istinskih uzbuđenja i užitaka kao slušatelju. Bio je s njima i kao izvođač prije više godina na koncertu inspiriranom Haustorovim albumom “Treći svijet”.
Kada je u žižu došao Milanov i Subin “Angel’s Breath”, bilo je, kaže, sasvim prirodno da ga Vedran pozove, kao njihovog suvremenika, suradnika i prijatelja: „Mitar Subotić je bio jedan od producenata Haustorovog albuma “Bolero”, a sa Milanom me vezalo prijateljstvo. Živo mi je sjećanje na susret s Milanom u Parizu, gdje se zadržao na proputovanju iz Sao Paola prema Beogradu, nakon što su upravo završili miks albuma. Sjedili smo u omanjem društvu na jednom otočiću na Marni, pričao je oduševljeno o tom projektu, dok je u pozadini bio starinski bal. U ovom projektu preuzeo sam zadatak da osmislim obradu “Čaure”, jer mi je bila inspirativna muzička tema te pjesme, a sudjelovao sam kao gitarist i prateći vokalist na ostalim stvarima“, kaže Rundek.
Spot za „Metak“ potpisuje Bojan Koštić: „Iako inače volim imati jasno razrađen scenarij i knjigu snimanja, s obzirom na eksperimentalnu i fluidnu narav Žive vode, ovog puta sam odlučio da neću baš ništa planirati. Uzeo sam kameru i šetao gradom, dopuštajući da me kadrovi koje vidim usput na neki način pozovu da ih snimim. Snimao sam sve što me privuklo, a u montaži sam kombinirao te slike povezujući ih na nekoj intuitivnoj razini s glazbom i tekstom. Ustvari sam pokušao pristupiti snimanju spota na sličan način kako i Živa voda pristupa svojim glazbenim (re)interpretacijama“.

„U središtu pjesme je dijaloška vokalna struktura između Maje Rivić i Darka Rundeka. Njihove glasove karakterizira različit zvučni identitet: Rivić donosi ekspresivnu, intimnu artikulaciju, dok je Rundekov glas niži, odmjeren, s govorničkim karakterom. Zajedno tvore zvučnu dramaturgiju u kojoj tekst postaje i ritmički i emocionalni alat, a ne samo nositelj značenja“, kaže likovna kritičarka i povjesničarka umjetnosti Leila Topić, napominjuući kako na albumu semplovi glasa Milana Mladenovića i Mitra Subotića djeluju posebno snažno – ne samo kao dokument, već kao emocionalni rez koji povezuje generacije slušatelja kroz zvučni trag prisutnosti.
Spot i omot albuma, na kojem je rad Gorana Petercola “Simetrije”, a kojeg je grafički oblikovao Dejan Kršić, premijerno su prikazani u sklopu izložbe “SUBAsoba” u Parizu, na poziv Fondacije Mitar Subotić Suba.
Projekt je ostvaren uz podršku Zadužbine Milana Mladenovića i Fondacije Mitar Subotić Suba, koje su pridonjele i stavljanjem na raspolaganje njihovih arhivskih snimki intervjua s Milanom i Subom, fragmenti kojih su korišteni na albumu.
Živa voda je kolektiv glazbenika zagrebačke scene, kojeg su 2017. inicirali Mak Murtić, Vedran Peternel i Maja Rivić, a čiji je koncept (re)interpretirati glazbu raznih domaćih i međunarodnih autora u slobodnoj improvizacijskoj formi. Sastav glazbenika mijenja se ovisno o prilici i izabranom meterijalu, te redovno ugošćuje i neka poznatija imena voljna avanture unutar odabranog i zadanog konteksta (Darko Rundek, Damir Imamović, Damir Urban, Kruno Levečić, etc.).