Nakon četiri godine Melvinsi su u utorak opet posjetili Zagreb. Ishod je bio identičan; zujanje u ušima i oduševljenje.
Nije utorak neki dan za događanja, ali kad se u istoj večeri pogode dvije glazbene kino projekcije, tj. dokumentarac o Amy Winehouse i „The Wall“ Rogera Watersa, te koncerti Melvinsa i ‘zakašnjelog’ TBF-a na Gričevanju onda se stvarno javi onaj osjećaj da je previše izbora nekad kontraproduktivna stvar. Ali, eto događa se, no odlazak u Močvaru bio je odavno zacrtan, jer o posljednjem koncertu održanom prije četiri godine u Tvornici kulture pričalo se u superlativima iako je tada bio održan u pregrađenoj dvorani pred nekih šesto posjetitelja.
Da je vrag odnio šalu i da se priča proširila moglo se vidjeti po ‘ludovanju’ broja onih koji su se prijavljivali na FB eventu da će doći u Močvaru posljednjeg utorka rujna; njih ravno 1.100. No organizator Mate Škugor je od ove sezone neumoljiv po pitanju koncerata u Močvari. S nastupom Jon Spencer Blues Explosiona već je bilo jasno da mu ne pada na pamet seljenje po potrebi u susjedni Pogon Jedinstvo, a i to nešto znači kad se bilda pedigre kluba na Savi.
Buzz Osborne koji je ove prostore prvi put ‘raznio’ 1994. otvorivši, odavno legendarni, koncert Nirvane u ljubljanskom Tivoliju ‘raznio’ je i Močvaru svojim triom, tj. kvartetom, jer u ovom slučaju i ton majstora treba uzeti kao bitan faktor. Melvins kao jedan od najkonzistentnijih bendova općenito u svijetu rocka nije imao milosti za publiku pred sobom, a na sreću zbog te nemilosrdnosti su svi i došli. Bilo je to kao frontalni tenkovski napad. Podivljali rock and roll stroj koji nije samo protutnjao već se i vraćao kako bi iza sebe ostavio temeljito odrađen posao.
Do sad sam mislio da znam koliko glasan može biti razglas u Močvari, ali Melvinsi su zvučali kao da je na pozornici naredan još jedan set zvučnika. To je grmjelo, a zvučnici su svako malo zapucketali od teškog tereta baseva i decibela. Tonac je bio jednaki fanatik kao i bend na pozornici.
Legendarna „The Bit“ bila neizbježna, zajedno sa zgoditcima kao što su „A Growing Disgust“, „Your Blessened“ i „A History Of Bad Man“. Odgrmjela je i njihova poznata obrada Vipersa iz 2001. „Youth Of America“ dok su s prošlogodišnjeg albuma „Hold It In“ izvedene „Bride Of Crankenstein“ i „Onions Makes the Milk Taste Bad“. King Buzzo i ovog puta je gotovo bez problema opravdao svoj kraljevski epitet, njegov feud je rock i on ga uistinu brani svim svojim (mračnim) srcem bez iti jedne suvišno izgovorene riječi.