Izašle nominacije za Zlatni globus 2019.

Ceremonija koja je često više no korektan indikator kako će se i kome podijeliti Oscari ove će se godine održati 6. siječnja.

  • 3
    Shares
Hollywood Foreign Press Association (izvor: YouTube)

Izašla je kompletna lista nominiranih za dodjelu Zlatnih globusa 2019. Čitavu listu možete pogledati u nastavku teksta. Ceremonija će se kao i inače održati u dvorani hotela The Beverly Hilton na Beverly Hillsu, a kao domaćini za 2019. određeni su, pomalo mlitavo, Andy Samberg i Sandra Oh.

Podsjećamo, radi se o 76. dodjeli najboljeg od filma i televizije u organizaciji Hollywood Foreign Press Associationa.

Broj pojedinačnih nominacija ove godine predvodi politička komedija Vice sa prošlogodišnjim dobitnikom Oscara Samom Rockwellom uz glumačku pratnju Christiana Balea, koja ima ukupnih šest nominacija. Što se tiče nominacija u kategoriji televizije, najviše je pripalo mini-seriji “American Crime Story: The Assassination of Giann Versace.

Pogledajte sve nominirane.

Najbolji redatelj igranog filma:

Bradley Cooper (“A Star Is Born”)

Alfonso Cuaron (“Roma”)

Peter Farrelly (“Green Book”)

Spike Lee (“BlacKkKlansman”)

Adam McKay (“Vice”)

Najbolji film:

“Black Panther”

“BlacKkKlansman”

“Bohemian Rhapsody”

“If Beale Streat Could Talk”

“A Star Is Born”

Najbolji glumac:

Bradley Cooper (“A Star Is Born”)

Willem Dafoe (“At Eternity’s Gate”)

Lucas Hedges (“Boy Erased”)

Rami Malek (“Bohemian Rhapsody”)

John David Washington (“BlacKkKlansman”)

Najbolja glumica:

Glenn Close (“The Wife”)

Lady Gaga (“A Star Is Born”)

Nicole Kidman (“Destroyer”)

Melissa McCarthy (“Can You Ever Forgive Me?”)

Rosamund Pike (“A Private War”)

Najbolja muška sporedna uloga:

Mahershala Ali (“Green Book”)

Timothee Chalamet (“Beautiful Boy”)

Adam Driver (“BlacKkKlansman”)

Richard E. Grant (“Can You Ever Forgive Me?”)

Sam Rockwell (“Vice”)

Najbolja ženska sporedna uloga:

Amy Adams (“Vice”)

Claire Foy (“First Man”)

Regina King (“If Beale Street Could Talk”)

Emma Stone (“The Favourite”)

Rachel Weisz (“The Favourite”)

Najbolji animirani film:

“Incredibles 2”

“Isle of Dogs”

“Mirai”

“Ralph Breaks the Internet”

“Spider-Man: Into the Spider-Verse”

Najbolji scenarij dugometražnog filma:

Alfonso Cuaron (“Roma”)

Deborah Davis and Tony McNamara (“The Favourite”)

Barry Jenkins (“If Beale Street Could Talk”)

Adam McKay (“Vice”)

Peter Farrelly, Nick Vallelonga, Brian Currie (“Green Book”)

Najbolji film u kategoriji mjuzikl ili komedija:

“Crazy Rich Asians”

“The Favourite”

“Green Book”

“Mary Poppins Returns”

“Vice”

Najbolja glumica u kategoriji mjuzikla ili komedije:

Emily Blunt (“Mary Poppins Returns”)

Olivia Colman (“The Favourite”)

Elsie Fisher (“Eighth Grade”)

Charlize Theron (“Tully”)

Constance Wu (“Crazy Rich Asians”)

Najbolji strani film:

“Capernaum”

“Girl”

“Never Look Away”

“Roma”

“Shoplifters”

Najbolji glumac u kategoriji mjuzikla ili komedije:

Christian Bale (“Vice”)

Lin-Manuel Miranda (“Mary Poppins Returns”)

Viggo Mortensen (“Green Book”)

Robert Redford (“The Old Man & the Gun”)

John C. Reilly (“Stan & Ollie”)

Najbolja filmska glazba:

Marco Beltrami (“A Quiet Place”)

Alexandre Desplat (“Isle of Dogs”)

Ludwig Göransson (“Black Panther”)

Justin Hurwitz (“First Man”)

Marc Shaiman (“Mary Poppins Returns”)

Najbolja originalna pjesma u filmu:

“All the Stars” (“Black Panther”)

“Girl in the Movies” (“Dumplin”)

“Requiem For a Private War” (“A Private War”)

“Revelation” (“Boy Erased”)

“Shallow” (“A Star Is Born”)

Najbolja televizijska serija u kategoriji mjuzikla ili komedije:

“Barry” (HBO)

“The Good Place” (NBC)

“Kidding” (Showtime)

“The Kominsky Method” (Netflix)

“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

Najbolja glumica u mini-seriji ili televizijskom filmu:

Amy Adams (“Sharp Objects”)

Patricia Arquette (“Escape at Dannemora”)

Connie Britton (“Dirty John”)

Laura Dern (“The Tale”)

Regina King (“Seven Seconds”)

Najbolji glumac u mini-seriji ili televizijskom filmu:

Antonio Banderas

Daniel Bruhl

Darren Criss

Benedict Cumberbatch

Hugh Grant

Najbolja ženska sporedna uloga u seriji, mini-seriji ili televizijskom filmu:

Alex Bornstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)

Patricia Clarkson (“Sharp Objects”)

Penelope Cruz (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)

Thandie Newton (“Westworld”)

Yvonne Strahovski (“The Handmaid’s Tale”)

Najbolja muška sporedna uloga u seriji, mini-seriji ili televizijskom filmu:

Alan Arkin

Kieran Culkin

Edgar Ramirez

Ben Whishaw

Henry Winkler

Najbolja mini-serija ili TV film:

“The Alienist” (TNT)

“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)

“Escape at Dannemora” (Showtime)

“Sharp Objects” (HBO)

“A Very English Scandal” (Amazon)

Najbolja ženska uloga u televizijskoj seriji u kategoriji mjuzikl ili komedija:

Kristen Bell

Candice Bergen

Alison Brie

Rachel Brosnahan

Debra Messing

Najbolja muška uloga u televizijskoj seriji u kategoriji mjuzikl ili komedija:

Sasha Baron Cohen (“Who Is America?”)

Jim Carrey (“Kidding”)

Michael Douglas (“The Kominsky Method”)

Donald Glover (“Atlanta”)

Bill Hader (“Barry”)

Najbolja serija:

“The Americans”

“Bodyguard”

“Homecoming”

“Killing Eve”

“Pose”

Najbolji glumac u dramskoj televizijskoj seriji:

Jason Bateman (“Ozark”)

Stephan James (“Homecoming”)

Richard Madden (“Bodyguard”)

Billy Porter (“Pose”)

Matthew Rhys (“The Americans”)

Najbolja glumica u dramskoj televizijskoj seriji:

Caitriona Balfe (“Outlander”)

Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”)

Sandra Oh (“Killing Eve”)

Julia Roberts (“Homecoming”)

Keri Russell (“The Americans”)

  • 3
    Shares

Zadnje od Vijesti

Idi na Vrh