Objavljen skraćeni popis filmova u lovu na nominacije za Oscar u devet kategorija

Poznato je između kojih naslova će se birati nominacije za najbolje dokumentarce, glazbu, kratke animirane i igrane filmove i druge…

Oscars

Američka Akademija filmskih umjetnosti i znanosti objavila je skraćene popise filmova koji će se natjecati za nominacije na 92. dodjeli Oscara u kategorijama najboljeg dokumentarca, kratkog dokumentarca, stranog filma, šminke i frizure, izvorne glazbe, izvorne pjesme, kratkog animiranog filma, kratkog igranog filma i vizualnih efekata.

Najbolji dokumentarni film

Od sto pedeset podnesenih naslova, odabrano je petnaest filmova koji ulaze u utrku za najbolji dokumentarni film. Članovi dokumentarističkog ogranka Akademije odabrat će nominirane između sljedećih naslova:

“Advocate”
“American Factory”
“The Apollo”
“Apollo 11”
“Aquarela”
“The Biggest Little Farm”
“The Cave”
“The Edge of Democracy”
“For Sama”
“The Great Hack”
“Honeyland”
“Knock Down the House”
“Maiden”
“Midnight Family”
“One Child Nation”

Kratki dokumentarni film

Od 96 naslova koji su se kvalificirali, Akademija je odabrala deset kratkih dokumentarnih filmova između kojih će se birati nominacije. To su:

“After Maria”
“Fire in Paradise”
“Ghosts of Sugar Land”
“In the Absence”
“Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)”
“Life Overtakes Me”
“The Nightcrawlers”
“St. Louis Superman”
“Stay Close”
“Walk Run Cha-Cha”

Najbolji strani film

Između 91 naslova izdvojeno je i deset filmova između kojih će se birati nominirani za najbolji strani film:

Češka, “The Painted Bird”
Estonija, “Truth and Justice”
Francuska, “Les Misérables”
Mađarska, “Those Who Remained”
Sjeverna Makedonija, “Honeyland”
Poljska, “Corpus Christi”
Rusija, “Beanpole”
Senegal, “Atlantics”
Južna Koreja, “Parasite”
Španjolska, “Pain and Glory”

Šminka i frizura:

‘Joker’ (Warner Bros)

“Bombshell”
“Dolemite Is My Name”
“Downton Abbey”
“Joker”
“Judy”
“Little Women”
“Maleficent: Mistress of Evil”
“1917”
“Once upon a Time…in Hollywood”
“Rocketman”

Izdvojeno je i po petnaest naslova u utrci za najbolju izvornu filmsku glazbu te izvornu pjesmu.

Izvorna glazba:

“Avengers: Endgame”
“Bombshell”
“The Farewell”
“Ford v Ferrari”
“Frozen II”
“Jojo Rabbit”
“Joker”
“The King”
“Little Women”
“Marriage Story”
“Motherless Brooklyn”
“1917”
“Pain and Glory”
“Star Wars: The Rise of Skywalker”
“Us”

Izvorna pjesma:

“Speechless” iz filma “Aladdin”
“Letter To My Godfather” iz filma “The Black Godfather”
“I’m Standing With You” iz filma “Breakthrough”
“Da Bronx” iz filma “The Bronx USA”
“Into The Unknown” iz filma “Frozen II”
“Stand Up” iz filma “Harriet”
“Catchy Song” iz filma “The Lego Movie 2: The Second Part”
“Never Too Late” iz filma “The Lion King”
“Spirit” iz filma “The Lion King”
“Daily Battles” iz filma “Motherless Brooklyn”
“A Glass of Soju” iz filma “Parasite”
“(I’m Gonna) Love Me Again” iz filma “Rocketman”
“High Above The Water” iz filma “Toni Morrison: The Pieces I Am”
“I Can’t Let You Throw Yourself Away” iz filma “Toy Story 4”
“Glasgow” iz filma “Wild Rose”

Kratki animirani film:

“Dcera (Daughter)”
“Hair Love”
“He Can’t Live without Cosmos”
“Hors Piste”
“Kitbull”
“Memorable”
“Mind My Mind”
“The Physics of Sorrow”
“Sister”
“Uncle Thomas: Accounting for the Days”

Kratki igrani film:

“Brotherhood”
“The Christmas Gift”
“Little Hands”
“Miller & Son”
“Nefta Football Club”
“The Neighbors’ Window”
“Refugee”
“Saria”
“A Sister”
“Sometimes, I Think about Dying”

Vizualni efekti:

Linda Hamilton u TERMINATOR: DARK FATE

“Alita: Battle Angel”
“Avengers: Endgame”
“Captain Marvel”
“Cats”
“Gemini Man”
“The Irishman”
“The Lion King”
“1917”
“Star Wars: The Rise of Skywalker”
“Terminator: Dark Fate”

Proces nominiranja započinje 2. siječnja i trajat će do 7. siječnja 2020. godine. Nominacije će biti objavljene 13. siječnja, a dodjela nagrada održat će se 9. veljače.

Zadnje od Vijesti

Idi na Vrh
X